Basis medezeggenschap po
Dé cursus voor elk beginnend mr-lid! Na het volgen weet je alles van de WMS. Van instemmingsrecht tot adviesrecht, informatierecht en recht op overleg.
MEER INFORMATIEIedereen moet overdag naar het schoolgebouw, ook voor het nakijken van huiswerk, voorbereiden van lessen andere taken die een leraar best thuis kan doen. Tussen 8.30 en 15.30 uur is aanwezigheid verplicht, kondigt een school in Veenendaal af als in de zomer van 2021 corona helemaal bedwongen lijkt.
Medezeggenschap hierover is niet nodig, vindt het bestuur, want er verandert niets. Voor corona waren dit namelijk ook al de vaste schooltijden.
Dat is iets te simpel geredeneerd, voert de mr aan bij de geschillencommissie. Ook voor corona was het heel gewoon thuis te werken op de uren dat een leraar niet in het rooster stond. Rigoureuze aanwezigheidsplicht is iets anders en hoort thuis op de mr-agenda. Pas als die ermee instemt, is zo’n reglement een feit. Het besluit van het schoolbestuur wordt vernietigd.
Meer lezen over dit onderwerp? Klik hier.
Landelijke Commissie voor Geschillen WMS 2022020824, 4 april 2022
Dé cursus voor elk beginnend mr-lid! Na het volgen weet je alles van de WMS. Van instemmingsrecht tot adviesrecht, informatierecht en recht op overleg.
MEER INFORMATIEHet ‘theoretisch rijbewijs’ voor iedereen die begint in het medezeggenschapswerk
MEER INFORMATIEIn deze korte online training maak je kennis met de taken en bevoegdheden van de mr. Het jargon, de verschillende stukken, in 1 avond krijg je de basiskennis om als mr-lid te kunnen starten.
MEER INFORMATIE