Basis medezeggenschap vo
Het ‘theoretisch rijbewijs’ voor iedereen die begint in het medezeggenschapswerk
MEER INFORMATIERuim 5000 jongeren zetten hun handtekening onder de petitie, opmerkelijk veel voor een school met 1800 leerlingen. De initiatiefnemers wilden liever gymmen in een lange broek en een shirt met lange mouwen. Als dat al toegestaan zou worden, moest het vanwege de veiligheid in elk geval een strakke broek en een strak shirt worden, zei directeur Han Versloot in een eerste reactie op Omroep West.
Maar de outfit blijft zoals ie was, zegt locatiedirecteur Versloot nu. Dat het beleid niet wordt aangepast, is de uitkomst van breed overleg met de leerlingen, de medezeggenschapsraad en de sectie lichamelijke opvoeding, bevestigt Ton van Spronsen, voorzitter van de locatieraad (de school-mr). “Er waren weliswaar 5800 ondertekenaars van de petitie, maar die kwamen voor het overgrote deel van mensen buiten het Westland, tot uit België toe. Het was geen peiling onder onze eigen leerlingen.”
In de school-mr is na de kerstvakantie wel over het onderwerp gepraat. “We hebben aan de leerlinggeleding meegegeven dat de normale route voor een dergelijk verzoek via de leerlinggeleding in de locatieraad zou zijn.” Die neemt voorlopig geen initiatief om het onderwerp te agenderen, weet de voorzitter. Veel scholieren dragen strakke sporthoofddoekjes tijdens de gymles, dat gebeurt op Hoogeland ook.
Elk schoolbestuur mag zelf de kledingvoorschriften op school bepalen, daarover is wettelijk niets vastgelegd.
Het ‘theoretisch rijbewijs’ voor iedereen die begint in het medezeggenschapswerk
MEER INFORMATIEDé cursus voor elk beginnend mr-lid! Na het volgen weet je alles van de WMS. Van instemmingsrecht tot adviesrecht, informatierecht en recht op overleg.
MEER INFORMATIEDe taakverdeling in het team heeft direct gevolgen voor de werkdruk. Wat is de rol van de medezeggenschap daarbij?
MEER INFORMATIE